Katıldığımız Etkinlikler


2. Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Zirvesi

Mantis, 2. Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Zirvesi’nde Sosyal Göz'ü tanıttı.

SosyalGöz, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık'ın da ilgisini çekti. Standımızı ziyaret eden Bakan Işık, uzun süre SosyalGöz hakkında bilgi aldı ve ürünü çok beğendiğini söyledi.

Etkinlikten kareleri yan tarafta bulabilirsiniz.


Bilişim 2014

Mantis, 6-9 Kasım 2014 tarihleri arasında Congressium Ankara'da gerçekleştirilen Bilişim 2014'e katıldı.

Türkiye Bilişim Derneği tarafından geleneksel olarak düzenlenen etkinlikte, SosyalGöz "En Etkili Sosyal Medya Projesi" dalında büyük ödülü aldı.

Ödül töreninden kareleri yan tarafta bulabilirsiniz.


CEBIT Euroasia Bilişim Fuarı 2012

Mantis, 29 Kasım-02 Aralık 2012 tarihleri arasında İstanbul’da CNR Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilen Dünya’nın en büyük bilişim fuarlarından olan CEBIT Euroasia Bilişim Fuar’ında yerini aldı.

Toplam 143.728 ziyaretçinin katıldığı etkinlikte, özellikle ‘Made in Turkey’ sloganıyla sergilenen Türkçe Arama Motoru ‘Mantam’ ve Sanal Dedektif ‘Mansad’ ürünlerimiz ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılandı.

Etkilikten birkaç kareyi yan tarafta bulabilirsiniz.


Pioneers Festival 2012

Mantis, 29-31 Ekim tarihleri arasında Avusturya’nın başkenti Viyana kentinin tam merkezinde Hofburg Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen Pioneers Festival 2012 etkinliğinde yerini almıştır.

Etkinlikte yer alan tek Türk katılımcı olurken, birbirinden önemli ve değerli katılımcılarla tanışma fırsatı bulunmuştur.


ITEA & ARTEMIS Co-Summit 2012

DiCoMa projemiz, 30-31 Ekim tarihlerinde Paris’de düzenlenen ITEA & ARTEMIS Co-summit 2012 etkinliğinde katılımcılara tanıtıldı.

Proje posterlerimiz, proje tanıtım standlarında yerini alırken, etkinlik boyunca projemizin sunumları gerçekleştirildi ve bugüne kadar gelinen aşamalar konusunda bilgilendirme yapıldı.


DiCoMa Türkiye Çalıştayı

DiCoMa Türkiye Çalıştayı 3-4 Eylül 2012 tarihlerinde Türkiye’nin en güzel şehirlerinden Antalya’da, Hillside Su Otel’inde gerçekleştirildi.

Toplam 15 katılımcının yer aldığı çalıştayda, DiCoMa projesinin bugüne kadar gelinen aşamalar ve bundan sonra izlenecek yol haritası üzerinde çalışıldı.

Uluslararası Ar-Ge programlarından Itea2 altında yürütülen DiCoMa projesine ortaklık yapın ülkeler Türkiye, İspanya, Finlandiya ve İsrail’den proje ortaklarının katıldığı çalıştay fotoğraflarını aşağıda bulabilirsiniz.


TET Proje Pazarı

Yapılan değerlendirmeler sonucunda ‘Mansad – Mantis Sanal Dedektif’ projemiz, TET (İstanbul Elektrik, Elektronik, Makine ve Bilişim İhraçatçıları Birliği) Proje Pazarında, Bilgi ve İletişim Teknolojisi Uygulamaları dalında, etkinliğe katılacak projeler arasında yerini almıştır. 25 Mayıs tarihinde İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinlikte, katılımcılar ‘Mansad’a yoğun ilgi göstermişlerdir. Etkinlik fotoğrafları ve Mansad projerini aşağıda bulacaksınız.

TET Proje Pazarı sayfalarına bu bölümden ulaşabilirsiniz. Etkinlik sayfalarında ‘Mansad’ projesi tanıtım dokümanını 'Bilgi ve İletişim Teknolojisi Uygulamaları' bölümünde bulabilirsiniz.


TBMM Bilişim Sergisi

Mantis, TBMM Bilişim ve İnternet Araştırma Komisyonu tarafından İnternet Haftası dolayısıyla açılan Meclis’te bilişim sergisinde davetliler arasında yerini aldı. TBMM Bilişim ve İnternet Araştırma Komisyonu Başkanı, Necdet Ünüvar, TBMM Bilişim ve İnternet Araştırma Komisyonu Başkanvekili Yıldırım Mehmet Ramazanoğlu, TBMM Başkan Vekili Mehmet Sağlam ve Genel Sekreter İrfan Neziroğlu’da standımız ziyaretçilerindendiler. Toplam 4 gün süren sergi boyunca, Mantis’in sunduğu ürünler davetliler tarafından yoğun ilgi gördü.

Sergi hakkında TBMM’nin kendi internet sitesinde yer alan açıklamaya buradan ulaşabilirsiniz.

Basından: Sabah, Haberler.com


ITEA2 PO Günleri 2012

Mantis, 1-2 Şubat tarihlerinde İspanya’nın Madrid kentinde gerçekleştirelen ITEA2 etkinliğinde her sene olduğu gibi yine yerini aldı.

Etkinlik süresince Avrupa’nın ve Dünya’nın önde gelen firmalarıyla bilgi alışverişinde bulunuldu.

Sonuç olarak Mantis, Türkiye’yi temsilen toplam 8 yeni proje konsorsiyumunda yerini aldı ve fikirleri başarıyla projelendirebilmek için konsorsiyumlarda aktif olarak çalışmaya başladı.


DiCoMa Başlama Vuruşu

Uluslararası Ar-Ge projelerimizden olan DiCoMa’nın (Disaster Control Management) başlama vuruşu İspanya’nın Güneyinde yer alan Girona kentinde yapıldı.

Toplantıya, üye ülkelerin tüm temsilcileri katıldı, Finlandiya, İspanya, İsrail ve Türkiye’nin ortaklaşa yürüteceği proje toplam 30 ay sürecek.


Uluslararası B2B Yazılım Günleri

Mantis, Viyana’da düzenlenen ve Avrupa’nın birçok değişik ülkesinden firmaların katıldığı, uluslararası yazılım günlerine katıldı. Toplam iki gün süren etkinlik boyunca yirmiden fazla Avrupa merkezli firma ile sıcak ilişkiler kuruldu ve karşılıklı görüş alışverişi sağlanıp, işbirlikleri için uygun zeminler arandı.

Etkinlik hakkında daha fazla bilgi için International B2B Software Days internet sayfasını gezebilirsiniz (İngilizce). Etkinlik fotoğrafları ve organizatör kuruluş sayfasında yer alan blog yazısı için Die Technologieagentur der Stadt Wien (Almanca) sayfasını ziyaret edebilirsiniz.


Etkinlik boyunca çekilen görüntülerle sunulan tanıtım videosunu izleyebilirsiniz (Almanca).