Akıllı yazılımlarımızın gücünü ileri teknoloji ile buluşturuyoruz

Mantis, karmaşık problemlere etkin çözümler üretmek için gerçekleştirdiği ar-ge çalışmalarını özgün ürünler ve servislere dönüştüren bir teknoloji firmasıdır.

14+

Yıllık Tecrübe

6

Teknoloji Ödülü

25+

Ar-Ge Projesi

20+

Teknolojik Uzmanlık Alanı

Çözümlerimiz

Ulusal ve uluslararası projelerden elde ettiğimiz bilgi birikimi ve konusunda uzman ekibimizle, ihtiyaç duyduğunuz yazılımları güçlü, hızlı, sürdürülebilir ve müşteri memnuniyeti odaklı olarak geliştiriyoruz.

Büyük Veri Analizi

Milyarlarca verinin gerçek zamanlı olarak işlenmesi, temizlenmesi ve anlamlı bilgiler çıkarılması için gerekli altyapı ve çözümleri sunar. Büyük veri analizi ile elde edilen bilgiler, kolay anlaşılır arayüzler üzerinden kullanıcılarının dikkatine sunulur.

Yapay Zeka

Büyük veri kümeleri üzerinde makine öğrenmesi yöntemleri ile oluşturulan modeller kullanılarak, verilerin otomatik olarak sınıflandırılması sağlanır. Oluşturulan akıllı modeller sayesinde, kararları insanlar yerine makinelerin otomatik ve büyük bir doğrulukla oluşturması sağlanır.

Arama Teknolojileri

Büyük belge ve veri kümeleri üzerinde, gelişmiş sorgulama yeteneklerinin sunulduğu arama motoru çözümlerini sunar. Milyonlarca verinin hızla işlenmesi ve erişilebilir hale getirilmesi için gerekli teknolojileri sağlar.

Süreç Yönetimi

Kurumunuzu iş süreçlerinin analiz edilmesi, otomatize edilmesi, yürütülmesi, belgelenmesi ve performansının ölçülebilmesi için gerekli yazılım çözümlerini sunar.

Karar Destek Sistemleri

Gerçek zamanlı ve büyük veriler üzerinde, kural tabanlı ya da karmaşık olay işleme tekniklerini kullanarak en hızlı ve doğru kararların üretilmesini sağlayan yazılım servisleri sunar.

Endüstri 4.0

Endüstride kullanılan SCADA, IOT ve sensörler tarafından üretilen milyonlarca veriyi gerçek zamanlı olarak analiz ederek, anlamlandıran, analiz sonuçlarını kolay, anlaşılır ve etkileşimli arayüzler üzerinden kullanıcılara sunan büyük veri analiz çözümleri sağlar.

Teknolojiler

Mantis açık kaynak dünyasının güçlü teknolojilerini, bilgi birikimi ile harmanlayarak akıllı çözümler üretir.

Mantis Dünyası

Referanslarımız

Başarı Hikayelerimiz

TR Dizin
ULAKBİM tarafından yürütülen, TR Dizin Ulusal Atıf Analiz Projesinin yazılım altyapısı MANTİS tarafından geliştirilmiştir. TR Dizin içerisinde yüz binlerce tam metin makaleye erişim, bibliyometrik ölçüm ve ayrıntılı analizler gerçekleştirilmektedir.
Aperta
Bilimsel çalışmalar ve bu çalışmalarda kulllanılan veri setlerinin uzun süreli saklanması ve erişilebilmesini hedefleyen APERTA projesi, CERN tarafından da kullanılan Zenodo altyapısı üzerine geliştirilmiştir.
Harman
Kurumsal arşivlerde yer alan kayıtların üst verilerinin harmanlanarak bunlara erişim sağlanmasını hedefleyen Harman projesinde; OAI-PMH protokolü standartlarına uygun olarak işleyen bir harmanlama motoru kullanılmaktadır.
Idealonline
Yayıncılar için kitap, makale, armağan vb. farklı yayınların yönetilmesi ve abonelerine sunulmasını hedefleyen portalda yüz binlerce yayına tam metin olarak erişim sağlanabilmektedir. İdealOnline için geliştirilen portala https://www.idealonline.com.tr/ adresinden erişim sağlanabilmektedir.
Metro İstanbul Büyük Veri
İstanbul Metrosu ile birlikte geliştirilen bu projede, tüm metro hatlarında kullanılan ekipmanlardan elde edilen veriler gerçek zamanlı olarak işlenerek elde edilen analiz sonuçları anlık olarak gözlenebilmektedir. Arızalı ekipman bildirimi, anomali tespiti, öncül bakım hizmetleri gibi pek çok analiz servisinin bulunduğu yazılımda her gün milyonlarca veri işlenmektedir.
C3PO - Akıllı Şehirler
Mantis'in partnerleri arasında bulunduğu C3PO - Collaborative City Co-design PlatfOrm projesi ITEA tarafından başarı hikayesi olarak onurlandırılmıştır. Projeyle ilgili olarak ITEA Magazine'de yayınlanan proje hikayesine https://itea3.org/magazine/37/november-2020/itea-success-story-c3po.html adresinden erişilebilmektedir.